- A rich source of high-quality protein and various vitamins and minerals.
Beef Fillet – per Kg
1,500.00 /=
Price Summary
- 1,500.00 /=
- 1,500.00 /=
- 1,500.00 /=
Fillet is a very tender steak muscle
Be the first to review “Beef Fillet – per Kg” Cancel reply
Delivery cost not included
Related Products
Whole Kienyeji Chicken – per Kg
Great nutritional value and an unmatched taste.
Gizzard – per Kg
Gizzards are consumed in different inspiring and delicious ways
Sirloin Steak – per Kg
Has a richness in flavour and it’s perfectly suited to grilling or barbecuing.
Tilapia Fillet – per Kg
There’s no shortage of ways to cook this great base protein.
Tripe (Matumbo) – per Kg
Like most organ meats, tripe is extremely nutritious
Chicken Thigh with Drumstick – per Kg
“They are extremely forgiving when it comes to cook time”.
Eggs – per Tray
Eggs are one of the few foods considered to be a complete protein
Whole Tilapia Fish – per piece
There’s no shortage of ways to cook this great base protein.
Rib Eye On Bone – per Kg
These are tender cuts, juicy, and of course very flavorful
Recently Viewed
Sagaa – per bunch
It contains abundant Vitamin A which helps in improving eyesight
Tripe (Matumbo) – per Kg
Like most organ meats, tripe is extremely nutritious
Pineapple (Kakuzi) – per piece
Pineapple is a fruit that is rich in vitamin C
Â
Orange Juice- per Litre
Fresh orange juice is an incredibly nutritious and refreshing beverage. It provides a powerful dose of vitamin C, antioxidants, and other essential nutrients that support immune health, skin health, digestion, and heart health. It’s an excellent addition to a balanced diet, especially when consumed in moderation as part of a healthy, active lifestyle.
Arrow Root (Nduma) – per Kg
It can be used to thicken sauces, stews, soups
Parsley – Per Bunch
Commonly used to elevate the flavor of dishes like soups, salads, and fish recipes.
Pineapple (Uganda) – per piece
Pineapple is a fruit that is rich in vitamin C
Lentils – per Kg
Lentils add essential vitamins, minerals, and fiber to the diet
Rib Eye On Bone – per Kg
These are tender cuts, juicy, and of course very flavorful
Tangy Twist – Orange Basil – per Litre
This juice is not only delicious and hydrating but also offers a unique combination of flavors and health benefits, making it a great choice for those looking to try something new and nutritious.
Fresh Rose Coco – per Kg
Rosecoco beans are an ideal ingredient for soups and curries
Tomatoes – Ripe Per Kg
Enjoyed in a number of recipes, soups, salads, sauces and sandwiches.
Semi-Ripe Bananas – per piece
It is a tropical fruit that’s quite popular all over the world.
There are no reviews yet.