- Cabbage is a healthy and inexpensive vegetable choice.
- You can enjoy the spicy taste and crunchy texture of raw cabbage or the sweetness of cooked cabbage
Small Cabbage – per piece
100.00 /=
Price Summary
- 100.00 /=
- 100.00 /=
- 100.00 /=
Tastes great and can be used in many different ways.
Be the first to review “Small Cabbage – per piece” Cancel reply
Delivery cost not included
Related Products
Artichoke – Per Piece
Has a nutty flavor that compliments a variety of foods.
Thyme – Per Bunch
Thyme provides more than just flavor to your favorite meals.
Red Pepper (Hoho) Per Piece
They can be eaten either raw or cooked.
Tomatoes – Unripe Per Kg
Green tomatoes offer a crisp and mildly juicy texture
Sagaa – per bunch
It contains abundant Vitamin A which helps in improving eyesight
Fenugreek (Methi) – Per Bunch
A spice used for cooking that may also offer some health benefits
Bok Choy – per Kg
It’s easy to prepare and makes a tasty addition to soups, stir-fries among others
Curry Leaves – Per Bunch
Curry leaves are highly aromatic and have a unique flavor with notes of citrus.
Recently Viewed
Pixies – per Kg
Pixies are yellow-orange in colour, seedless, easy to peel, tasty and highly nutritious.
Rib Eye On Bone – per Kg
These are tender cuts, juicy, and of course very flavorful
Spinach – per bunch
They provide protein, iron, vitamins, and minerals.
Pineapple Juice – per Litre
Fresh pineapple juice is a nutrient-dense, refreshing drink that provides a wide range of health benefits, from digestive support and immune boosting to skin health and anti-inflammatory effects. Packed with vitamin C, bromelain, and antioxidants, it’s a great addition to a healthy diet when consumed in moderation. Whether you’re enjoying it for hydration, digestion, or just as a delicious tropical treat, fresh pineapple juice is an excellent choice for overall well-being.
Pineapple (Uganda) – per piece
Pineapple is a fruit that is rich in vitamin C
Mushrooms Button – per pkt
A great meat substitute due to their meaty texture and savory flavor.
Chicken Thigh with Drumstick – per Kg
“They are extremely forgiving when it comes to cook time”.
Pishori Rice -per Kg
Offers a naturally sweet taste and unique natural aroma
Tilapia Fillet – per Kg
There’s no shortage of ways to cook this great base protein.
Arrow Root (Nduma) – per Kg
It can be used to thicken sauces, stews, soups
Okra – per pkt
It contains a sticky juice that people use to thicken sauces.
Eggs – per Tray
Eggs are one of the few foods considered to be a complete protein
There are no reviews yet.