- Raspberries are a delicate fruit with a tart flavor and velvety texture. They are an excellent source of vitamin C and fibre.
“Plantain – per Dozen” has been added to your cart. View cart
Raspberry – per Pkt
Next product
Paw Paw - per Kg
215.00 /=
280.00 /=
Close
Price Summary
- 280.00 /=
- 280.00 /=
- 280.00 /=
In Stock
Highlights:
CompareRaspberries are rich in zinc, potassium and iron
Categories: Fresh Fruits, Fruits
Tags: Berries, Raspberry
Description
Reviews (0)
Be the first to review “Raspberry – per Pkt” Cancel reply
Shipping and Returns
Delivery cost not included
Related Products
Imported Lemons – per Kg
Highlights:
The soluble dietary fiber in lemon aids in healthy digestion.
495.00 /=
Bananas (Unripe) – per piece
Highlights:
Fiber-rich foods like cooked green bananas can be very filling.
15.00 /=
Pixies – per Kg
Highlights:
Pixies are yellow-orange in colour, seedless, easy to peel, tasty and highly nutritious.
420.00 /=
Coconut – per piece
Highlights:
Coconut flesh or “meat”is aromatic, chewy in texture and rich in taste
150.00 /=
Gooseberry – per Pkt
Highlights:
- Gooseberries are small nutritious fruits that offer many health benefits.
250.00 /=
250.00 /=
Maadafu -per piece
Highlights:
Coconut water will quench your thirst at the same time giving you a range of benefits.
170.00 /=
Fresh Sugarcane Juice – per Litre
Highlights:
Sugarcane juice is rich in glucose thus it serves as an energy booster.
350.00 /=
350.00 /=
Fresh Beetroot & Lime Juice – per Litre
Highlights:
Encourages you to pack in more nutrient rich ingredients.
485.00 /=
Ripe Apple Mangoes – per Kg
Highlights:
Mangoes are tasty and easy to add to your diet as part of smoothies and many other dishes.
215.00 /=
385.00 /=
There are no reviews yet.