- Pickled onions contain high amount of good probiotics and digestive enzymes.
- They can aid your digestion and overall energy levels.
Pickle Onion – per Kg
225.00 /=
Price Summary
- 225.00 /=
- 225.00 /=
- 225.00 /=
A good source of soluble fiber which helps us to lose body fat.
Be the first to review “Pickle Onion – per Kg” Cancel reply
Delivery cost not included
Related Products
Rocket – Per Packet
Commonly used as a salad ingredient and has a distinctive sharp, peppery flavour
Small Cabbage – per piece
Tastes great and can be used in many different ways.
Red Pepper (Hoho) Per Piece
They can be eaten either raw or cooked.
Tomatoes – Ripe Per Kg
Enjoyed in a number of recipes, soups, salads, sauces and sandwiches.
Red Cabbage – per kg
Contains twice the content of vitamin C as green cabbage.
Brocolli per Kg
Can be enjoyed both raw and cooked, gentle steaming provides the most health benefits.
Tomatoes – Unripe Per Kg
Green tomatoes offer a crisp and mildly juicy texture
Mint – per bunch
A popular aromatic herb for its freshness with several health benefits.
Curry Leaves – Per Bunch
Curry leaves are highly aromatic and have a unique flavor with notes of citrus.
Parsley – Per Bunch
Commonly used to elevate the flavor of dishes like soups, salads, and fish recipes.
Recently Viewed
Unripe Apple Mango – per Kg
Unripe mangoes are the firm greener version of the juicy ripe one
Parsley – Per Bunch
Commonly used to elevate the flavor of dishes like soups, salads, and fish recipes.
Rocket – Per Packet
Commonly used as a salad ingredient and has a distinctive sharp, peppery flavour
Imported Lemons – per Kg
The soluble dietary fiber in lemon aids in healthy digestion.
Orange Juice- per Litre
Fresh orange juice is an incredibly nutritious and refreshing beverage. It provides a powerful dose of vitamin C, antioxidants, and other essential nutrients that support immune health, skin health, digestion, and heart health. It’s an excellent addition to a balanced diet, especially when consumed in moderation as part of a healthy, active lifestyle.
Rib Eye On Bone – per Kg
These are tender cuts, juicy, and of course very flavorful
Imported Pears – per piece
Pears are a unique fruit in that they ripen best off the tree
Fresh Rose Coco – per Kg
Rosecoco beans are an ideal ingredient for soups and curries
Goat Leg – per Kg
It has a sweet, slightly gamy flavor that many people absolutely love
Local Green Oranges – per Kg
Oranges are popular due to their natural sweetness
Dill – Per Bunch
Used fresh or dried for flavouring soups, salads, sauces, fish, sandwich fillings
There are no reviews yet.