- Oranges are a good source of fiber and a rich source of vitamin C and folate.
Local Green Oranges – per Kg
280.00 /=
Price Summary
- 280.00 /=
- 280.00 /=
- 280.00 /=
Oranges are popular due to their natural sweetness
Be the first to review “Local Green Oranges – per Kg” Cancel reply
Related Products
Coconut – per piece
Coconut flesh or “meat”is aromatic, chewy in texture and rich in taste
Jack Fruit – per piece
It is high in fibre content, vitamin C, potassium and magnesium.
Custard Apples – per Kg
It is high in nutrients like magnesium and potassium.
Yellow Passion Fruit – per Kg
It has a unique, intense, aromatic flavor as a characteristic
Imported Lemons – per Kg
The soluble dietary fiber in lemon aids in healthy digestion.
Fresh Sugarcane Juice – per Litre
Sugarcane juice is rich in glucose thus it serves as an energy booster.
Imported Oranges – per kg
Oranges are popular due to their natural sweetness
Bananas (Unripe) – per piece
Fiber-rich foods like cooked green bananas can be very filling.
Avocado – per piece
The simplest way to enjoy avocados is by sprinkling them with a pinch of salt and pepper
Raspberry – per Pkt
Raspberries are rich in zinc, potassium and iron
Recently Viewed
Pickle Onion – per Kg
A good source of soluble fiber which helps us to lose body fat.
Pineapple Juice – per Litre
Fresh pineapple juice is a nutrient-dense, refreshing drink that provides a wide range of health benefits, from digestive support and immune boosting to skin health and anti-inflammatory effects. Packed with vitamin C, bromelain, and antioxidants, it’s a great addition to a healthy diet when consumed in moderation. Whether you’re enjoying it for hydration, digestion, or just as a delicious tropical treat, fresh pineapple juice is an excellent choice for overall well-being.
Large Cabbage – per piece
Tastes great and can be used in many different ways.
Tropical Passion & Beetroot Juice – per Liter
This juice is not only flavorful but also highly nutritious, offering a powerhouse of vitamins, minerals, and antioxidants.
Lentils – per Kg
Lentils add essential vitamins, minerals, and fiber to the diet
Radish – per bunch
Its sharp taste offers a unique culinary experience
Tilapia Fillet – per Kg
There’s no shortage of ways to cook this great base protein.
There are no reviews yet.