- Beef liver is a nutritious food item that is naturally high in protein, vitamins, nutrients, and minerals.
- Zinc supports the immune system.
- Iron is essential for proper hemoglobin production.
Liver – per Kg
850.00 /=
Price Summary
- 850.00 /=
- 850.00 /=
- 850.00 /=
One of the best animal-based sources of vitamin A
Be the first to review “Liver – per Kg” Cancel reply
Delivery cost not included
Related Products
Whole Tilapia Fish – per Kg
There’s no shortage of ways to cook this great base protein.
Tilapia Fillet – per Kg
There’s no shortage of ways to cook this great base protein.
Goat Arm – per Kg
It has a sweet, slightly gamy flavor that many people absolutely love
Whole Kienyeji Chicken – per Kg
Great nutritional value and an unmatched taste.
Rib Eye On Bone – per Kg
These are tender cuts, juicy, and of course very flavorful
Cubes on Bone – per Kg
Gives an excellent mouth-feel when cooked in a variety of ways.
Goat Leg – per Kg
It has a sweet, slightly gamy flavor that many people absolutely love
Goat Ribs – per Kg
It has a sweet, slightly gamy flavor that many people absolutely love
Chicken Drumsticks – per Kg
They are satisfyingly tender, juicy, and full of flavor
Recently Viewed
Dill – Per Bunch
Used fresh or dried for flavouring soups, salads, sauces, fish, sandwich fillings
Tomatoes – Unripe Per Kg
Green tomatoes offer a crisp and mildly juicy texture
Leeks – per Kg
Adds a unique, sweet, and mild onion flavor to a huge range of dishes.
Rose Coco – per Kg
Packed with protein, fiber, B vitamins, iron, potassium and are low in fat
Chicken Thigh with Drumstick – per Kg
“They are extremely forgiving when it comes to cook time”.
Strawberry Juice – per Litre
Fresh strawberry juice is a naturally sweet and refreshing drink packed with nutrients. It’s rich in vitamin C, antioxidants, and fiber, making it great for boosting the immune system, promoting healthy skin, and supporting digestion.
Potatoes – per Kg
Boil them, mash them, or cook them in some form of stew, potatoes are a genuinely fantastic food.
Unripe Apple Mango – per Kg
Unripe mangoes are the firm greener version of the juicy ripe one
Fenugreek (Methi) – Per Bunch
A spice used for cooking that may also offer some health benefits
Groundnuts (Small) – per Kg
They have a nutty taste and creamy texture.
Tangy Twist – Orange Basil – per Litre
This juice is not only delicious and hydrating but also offers a unique combination of flavors and health benefits, making it a great choice for those looking to try something new and nutritious.
There are no reviews yet.