- Grapefruit is a tropical citrus fruit which is known for its sweet and somewhat sour taste.
- Rich in nutrients, antioxidants and fiber which makes it one of the healthiest citrus fruits you can eat.
Grape Fruit – per piece
205.00 /=
Price Summary
- 205.00 /=
- 205.00 /=
- 205.00 /=
Grapefruits provide one with vitamin C, fiber flavonoids and other amazing health benefits
Be the first to review “Grape Fruit – per piece” Cancel reply
Related Products
Imported Tangerines – per Kg
Tangerines are a popular citrus fruit due in part to their strong, sweet flavor
Tangerines (Thandara Local) – per Kg
Tangerines are a popular citrus fruit due in part to their strong, sweet flavor
Blueberries – per Pkt
- Blueberries are high in potassium and vitamin C.
Local Green Oranges – per Kg
Oranges are popular due to their natural sweetness
Imported Lemons – per Kg
The soluble dietary fiber in lemon aids in healthy digestion.
Yellow Passion Fruit – per Kg
It has a unique, intense, aromatic flavor as a characteristic
Paw Paw – per Kg
Very high in vitamin C plus A, and low in calories and sodium.
Bananas (Unripe) – per piece
Fiber-rich foods like cooked green bananas can be very filling.
Raspberry – per Pkt
Raspberries are rich in zinc, potassium and iron
Recently Viewed
Carrot Juice – per Litre
Fresh carrot juice is a naturally sweet and nutritious drink, full of vitamin A and antioxidants. It supports healthy vision, boosts the immune system, and promotes glowing skin. With its refreshing taste, it’s a great way to stay hydrated and enjoy the health benefits of carrots in liquid form.
Blueberries – per Pkt
- Blueberries are high in potassium and vitamin C.
Nyayo Beans – per Kg
Packed with protein, fiber, B vitamins, iron, potassium, and low in fat
Gooseberry – per Pkt
- Gooseberries are small nutritious fruits that offer many health benefits.
Unripe Apple Mango – per Kg
Unripe mangoes are the firm greener version of the juicy ripe one
Gizzard – per Kg
Gizzards are consumed in different inspiring and delicious ways
Fenugreek (Methi) – Per Bunch
A spice used for cooking that may also offer some health benefits
Tilapia Fillet – per Kg
There’s no shortage of ways to cook this great base protein.
There are no reviews yet.