- They’re rich in protein and minerals that help keep your body healthy.
- They’re full of nutrients that can help your body function at its best, such as iron and zinc.
- They’re delicious!
Gizzard – per Kg
680.00 /=
Price Summary
- 680.00 /=
- 680.00 /=
- 680.00 /=
Gizzards are consumed in different inspiring and delicious ways
Be the first to review “Gizzard – per Kg” Cancel reply
Deivery cost not included
Related Products
Whole Tilapia Fish – per Kg
There’s no shortage of ways to cook this great base protein.
Tripe (Matumbo) – per Kg
Like most organ meats, tripe is extremely nutritious
Tilapia Fillet – per Kg
There’s no shortage of ways to cook this great base protein.
Chicken Thigh with Drumstick – per Kg
“They are extremely forgiving when it comes to cook time”.
Goat Arm – per Kg
It has a sweet, slightly gamy flavor that many people absolutely love
Cubes on Bone – per Kg
Gives an excellent mouth-feel when cooked in a variety of ways.
Sirloin Steak – per Kg
Has a richness in flavour and it’s perfectly suited to grilling or barbecuing.
Goat Leg – per Kg
It has a sweet, slightly gamy flavor that many people absolutely love
Bones for Soup – per Kg
Bone soup is an excellent source of collagen, a protein found in connective tissue.
Recently Viewed
Ndengu (Green Grams) – per Kg
They are a good source of potassium and magnesium
Orange Juice- per Litre
Fresh orange juice is an incredibly nutritious and refreshing beverage. It provides a powerful dose of vitamin C, antioxidants, and other essential nutrients that support immune health, skin health, digestion, and heart health. It’s an excellent addition to a balanced diet, especially when consumed in moderation as part of a healthy, active lifestyle.
Oyster Mushrooms – per pkt
They have a delicate texture and a mild, savory flavor.
Imported Pears – per piece
Pears are a unique fruit in that they ripen best off the tree
Chicken Thigh with Drumstick – per Kg
“They are extremely forgiving when it comes to cook time”.
Chinese Cabbage – per piece
A good source of many essential vitamins.
Turmeric – per Kg
Turmeric is widely used in cooking and gives curries their flavor and yellow color
Pishori Rice -per Kg
Offers a naturally sweet taste and unique natural aroma
Onions per Kg
When cooked their flavor lessens and grows mildly sweeter.
Card
Accompany your shopping for a loved one with a card and pass a sweet message.
There are no reviews yet.